Бабин Яр – одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок. У різних публікаціях даються різні цифри загальної кількості знищених у Бабиному Яру — приблизно від 70 тисяч до 200 тисяч осіб.
Вшановувати пам’ять розстріляних у Бабиному Яру почали вже після здобуття незалежності України.
29 вересня 2023 року відзначають 82-річницю наймасовішого розстрілу в урочищі.
З метою гідного вшанування пам`яті жертв Голокосту та масового знищення нацистськими окупантами мирного населення в роки Другої світової війни вчителем історії Горблянським Д.В. було проведено тематичні уроки до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» для учнів 9-11 класів. Класні керівники старших класів провели тематичні й виховні години, години пам’яті та уроки-реквієми, відеоролики і бесіди про трагічні події у Бабиному Яру.
На жаль, час повернути назад неможливо і виправити страшні помилки минулого, але ми не маємо права забути такі моменти історії, для того щоб не трапилося таких трагедій у майбутньому…..