ПОЛЯНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

ПОЛЯНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ МУКАЧІВСЬКОГО  РАЙОНУ  ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

Н А К А З

 

____________                                                с.Поляна                                          № __________

 

 

Про проведення

просвітницько-профілактичних

заходів з формування безпечного

освітнього середовища та

запобігання булінгу  в школі 

     На виконання Закону України «Про внесення змін до деякихзаконодавчих актів України, щодо протидії булінгу» від 18.12.2018 року № 2657-VІІІ, листа МОН України від 29.01.2019 року № 1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України» та з метою своєчасного вжиття заходів, спрямованих на запобігання та протидію боулінгу

 

 НАКАЗУЮ:

 

  1. Затвердити Порядок реагування на доведені випадки булінгу . (додаток 1).
  2. Затвердити порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) (додаток 2).
  3. 3. Класним керівникам та вчителям предметникам школи:

3.1. Не допусками  усім учасникам навчально виховного процесу висловлювань і дій, що можуть тлумачитися неоднозначно.

3.2. Здійснювати постійний контроль за поведінкою учнів та взаємостосунками  між дітьми.

3.3. Проводити виховні години щодо об’єднання класу та згуртованості учнів.

3.4. Розробити  спільно з учнями правила поведінки у класі та  слідкувати за дотриманням з безоціночних суджень у спілкуванні між учасниками навчального процесу.

3.5. Проводити бесіди з батьками булерів та їх жертвами.

  1. Практичному психологу:

4.1.  Проводити щоквартальне діагностування  учнів з метою запобігання фактів цькування дітей.

4.2. З метою проведення профілактичної роботи залучати до співпраці громадські організації, службу у справах дітей, працівників поліції.

4.3. Надавати консультації батькам булерів та їх жертвам.

 

  1. Контроль за виконанням  цього  наказу  залишаю за собою.

 

Директор школи                                                                                                                                         В. Попович

 

Додаток 1.

Затверджено

 Директор школи              

____________ В. Попович

Порядок реагування на доведені випадки боулінгу (цькування) у Полянській  загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Полянської сільської ради та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькувавання)

 

  1. Усі працівники закладу та інші особи, яким стало відомо про випадок булінгу повинні повідомляти в письмовій формі керівника закладу про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних та інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
  2. Класний керівник викликає батьків або опікунів дитини, яка може бути жертвою булінгу, і повідомляє їм про це.
  3. Практичний психолог повинен підготувати опис ситуації дитини в школі та в родині на підставі своїх розмов з дитиною, вчителями, класоводами та батьками і розробити план допомоги дитині.
  4. План допомоги має включати рекомендації з таких питань:
  5. a) вжиття заходів для забезпечення безпеки дитини, у т.ч. повідомлення компетентних служб про можливий випадок булінгу;

б) підтримка, яку навчальний заклад пропонує дитині;

в) направлення дитини до спеціалізованого центру для отримання допомоги (за потреби).

  1. У більш складних випадках (пов’язаних із сексуальним насильством, жорстоким фізичним або психологічним насильством) керівник закладу створює групу реагування, до складу якої входять директор школи, практичний психолог , класний керівник дитини, та інші працівники закладу, обізнані із ситуацією або добре знайомі з дитиною.
  2. Група реагування повинна підготувати план надання допомоги дитині, який базується на матеріалах, підготовлених психологом закладу (соціальним педагогом), та іншій інформації, отриманої членами групи.
  3. Про можливий випадок булінгу проти дитини повідомляється її батькам або опікунам. Група реагування призначає батькам або опікунам зустріч для обговорення проблеми, під час якої батькам або опікунам може бути повідомлено про те, що можливий випадок реагування буде розслідуватися зовнішньою організацію для забезпечення об’єктивності розслідування. Ведеться протокол такої зустрічі.
  4. Практичний психолог повинен представити план надання допомоги дитині її батькам або опікунам, рекомендуючи щільну співпрацю під час його виконання.
  5. Класний керівник інформує батьків або опікунів дитини про обов’язок закладу повідомити про можливий випадок булінгу компетентні органи (прокуратуру, поліцію).
  6. Після того, як класний керівник поінформував батьків, керівник закладу повідомляє про можливий злочин управлінню освіти, прокуратурі, поліції, відділу у справах сім’ї та молоді, службі у справах дітей.
  7. Відповідальність за подальші дії несуть органи, згадані у попередньому пункті.
  8. Якщо про можливий випадок булінгу проти дитини повідомляється батькам або опікунам дитини, але факт такого випадку не підтверджується, батьки або опікуни дитини мають отримати інформацію про це в письмовій формі.
  9. При реагуванні на повідомлення про випадок булінгу розробляється план вжитих заходів (втручання). План має знаходитися в особовій справі дитини.
  10. Усі працівники закладу та інші особи, яким стало відомо про випадок булінгу або будь-які пов’язані з ним питання в межах своїх службових обов’язків, повинні зберігати конфіденційність, за винятком інформації, яка передається компетентним органам відповідно до порядку.

 

Додаток 2.

Затверджено

 Директор школи              

____________ В. Попович

 

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв

 про випадки булінгу (цькування) у Полянському ліцеї Полянської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області

Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

Окрім цього, дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда – Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги, служби у справах дітей.

Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

 Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.

 

   Керівник закладу:

  1. Розглядає таке звернення та реєструє у журналі обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення;
  2. З’ясовує усі обставин булінгу відповідно до Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України № 564/836/945/577;

3.Скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії.

  1. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України. Але за будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

 

Новоприйнятий Закон також передбачає низку штрафів за цькування.

  • Штрафи за булінг становитимуть від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.
  • Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів (1700 – 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
  • Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.

наказ про проведення просвітницько-профілактичних заходів з формування безпечного освітнього середовища тазапобігання булінгу в школі