Тиждень писемності «Мово моя калинова»

9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора-Літописця, відзначає День української писемності та мови. Це одне з тих свят, коли кожен має нагоду відчути себе частинкою свого народу з його героїчною історією, багатою культурою і прекрасною, Богом дарованою, мовою.

Традиційно, напередодні цього дня в нашій школі  пройшли заходи  під гаслом  «Моє диво калинове, кохана українська мово!»

         Метою всіх проведених заходів було: 

  • донести до учнів красу і багатство української мови;
  • формувати відчуття краси рідної мови;
  • розвивати мовленнєві здібності учнів;
  • збагачувати словниковий запас;
  • виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

          У четвер, 9 листопада, Тиждень «Мово моя калинова» розпочато урочистою лінійкою. Ведучі лінійки Корней Максим і Уліганець Лілія розповіли про значення мови в житті народу, святкування Дня писемності та української мови. Учитель української мови та літератури Чуйкова О.В. ознайомила учнів та учителів з планом проведення тижня.

          До Дня писемності та української мови випущено стінгазету «Краща мова єднання – українська» учнями 7-Б класу.

          Учні 6-Б класу оформили стенд до Дня писемності, створили презентацію «9 листопада – День української писемності і мови».

          Діти 2-4 класів  з великим задоволенням взяли участь у виставці малюнків, присвячних рідному краю, Україні.

          Протягом тижня для шановних читачів бібліотеки в читальному залі  діяла ілюстративна книжкова виставка  «Наша пісня, наша дума не вмре, не згине». На виставці були представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу .

          Було  залучено  учнів 2-7 класів  до конкурсу декламаторів віршів патріотичної тематики «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Учні інтонаційно передавали  авторське переживання, замилування картинами природи рідного краю чи спогади про батьківщину. 

          Було проведено мовознавчий турнір «Наша мова – диво калинове» для учнів 7 класів, під час якого команди змагалися в цікавих конкурсах: «Лексична хвилинка», «Фразеологічні розсипи», «Синонімічне різнобарв’я”, «Проби пера».

          Цікаві презентації із висвітленням історії становлення української писемності від Київської Русі і до часів сучасності приготували учні 7 –А класу.

          Учні  6 класів  змагалися в  інтелектуальній грі «О мово рідна! Золота колиско…».

          9 листопада в школі стартував І-ий етап ХVIIІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Переможцями першого туру  стали Динис Олег (3-Б), Кобулей Христина (4-А), Танасейчук Дарія (5-Б), Лебович Андрій (6-Б), Корней Максим (7-А), Кобулей Аліна (9-Б), Петрус Юліана (10).

          Усі проведені заходи сприяли розвитку словникового запасу учнів, поваги й інтересу до мови та писемності в Україні, виховували бережливе ставлення до традицій народу, його історії, культури.